dr inż. Tomasz Szczygielski

Tomasz Szczygielski jest kierownikiem Centrum Inżynierii Minerałów Antropogenicznych (CIMA) powołanego w Instytucie Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej. Ekspert w zakresie przetwarzania i wykorzystania produktów spalania węgla w energetyce opartej na tym paliwie. Założyciel Polskiej Unii Ubocznych Produktów Spalania i jej prezes w latach 1993-2013.

W latach 2002-2006 wiceprezydent European Coal Combusion Products Association. Członek komitetu technicznego ds. Betonu w Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Członek grup roboczych CEN ds. Popiołów w betonie. Współautor kilku raportów dla sektora energetyki zawodowej i przemysłowej w zakresie gospodarki odpadami. Organizator ponad 200 konferencji, warsztatów i szkoleń na temat ochrony środowiska. Współautor 20 książek, autor ponad 50 artykułów.

Ekspert w testowaniu popiołów z wytwarzania energii w systemie REACH. Współautor 3 patentów i innowacyjnych koncepcji, w tym Zero Waste Coal Power. Współautor 6 publikacji na temat gospodarki cyrkulacyjnej.

Obszary tematyczne:

§  zagospodarowanie ubocznych produktów spalania,

§  innowacje w energetyce węglowej,

§  Circular Economy na świecie i w Polsce.

 

Linki do artykułów:

https://www.kierunekenergetyka.pl/artykul,20296,tomasz-szczygielski-przemysl-i-nauka-wspolpraca-jest-konieczna.html  

https://www.kierunekenergetyka.pl/artykul,9361,bezodpadowa-energetyka-weglowa.html 

https://www.rp.pl/Gospodarka-Obiegu-Zamknietego/311309982-Mniej-odpadow-z-energetyki-weglowej.html

https://www.kierunekenergetyka.pl/artykul,20296,tomasz-szczygielski-przemysl-i-nauka-wspolpraca-jest-konieczna.html