Mickey Howard

Profesor zarządzania łańcuchem dostaw w University of Exeter Business School, Devon w Wielkiej Brytanii. Urodzony i wychowany w Szkocji, docenia wyzwania związane z angażowaniem się w działalność społeczno-gospodarczą. Posiada 10 lat doświadczenia w projektowaniu produktów, jego kariera akademicka rozpoczęła się w 1999 roku na Uniwersytecie w Bath, a od tego czasu współpracował z takimi organizacjami jak BAE Systems, British Energy, Eden Project, Ellen MacArthur Foundation, Fiat, Ford, Ministerstwo Obrony, Rolls Royce, Thales, QinetiQ, Volvo i wiele małych i średnich przedsiębiorstw.

Mickey opublikował ponad 150 artykułów badawczych dotyczących zamówień na kompleksową wydajność, relacje kupującego z dostawcą, technologie współpracy, zamówienia o niskiej emisji dwutlenku węgla, zrównoważone zarządzanie łańcuchem dostaw i gospodarkę obiegową. Jest członkiem Exeter Centre for Circular Economy oraz stałym mówcą podczas wydarzeń rządowych i instytucji międzynarodowych, takich jak Akademia Zarządzania. Jest współautorem nagradzanego "Purchasing & Supply Chain Management: A Sustainability Perspective" (2014, 2018) Routledge UK, oraz redagowanej książki "Procuring Complex Performance" (2011) Routledge New York, która została niedawno przetłumaczona na język chiński.

Zachęca do kontaktu z każdą organizacją zaangażowaną w wdrażanie zrównoważonego modelu biznesowego pod adresem m.b.howard@exeter.ac.uk.