Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej


Open Eyes Economy to ruch intelektualno-wdrożeniowy koncentrujący uwagę na wartościach, ekonomii oraz społeczeństwie – zarówno w ujęciu regionalnym, jak i globalnym. To unikalne połączenie wiedzy i doświadczeń z dziedziny ekonomii, socjologii, ekologii oraz psychologii, stawiające w centrum uwagi człowieka i poddające rozważaniom jego rolę w społeczeństwie. To fuzja światopoglądów, wizji i przekonań. Wszystko po to, aby podjąć wspólny dialog i znaleźć rozwiązanie problemów współczesnego społeczeństwa. Open Eyes Economy chce zmieniać rzeczywistość. Ulepszać przestrzeń, w której żyjemy. Chce mieć realny wpływ na świat i świadomie go współtworzyć. Chce żyć w lepszych i ładniejszych miastach, kupować od odpowiedzialnych, godnych zaufania firm oraz utożsamiać się z markami, które świadomie angażują się w kulturę i życie społeczne. Chce oddychać czystym powietrzem, jeść nieprzetworzone produkty i korzystać z rzetelnych źródeł informacji. Ekonomia Otwartych Oczu to droga ku rzeczywistości dopasowanej do ludzkich potrzeb i opartej na tym co ważne - w trosce o przyszłość kolejnych pokoleń.

Open Eyes Economy mówi o ekologii i jej znaczeniu dla naszej przyszłości. Zwraca uwagę na oszczędne i świadome gospodarowanie zasobami – nie tylko żywności. Otwiera oczy na zmiany zachodzące w społeczeństwie i ich konsekwencje. Porusza problemy łamania praw człowieka na nastawionym na zysk, kapitalistycznym rynku pracy. W centrum tych zagadnień stawia ekonomię i jej przedstawiciela – firmę-ideę. To przedsiębiorstwo, które świadomie angażuje się w problemy społeczne, troszczy się zarówno o jednostkę, jak i całe społeczeństwo, a przede wszystkim kieruje swój zysk na działanie, a nie działanie na zysk.

Od początku OEE podróżuje po Polsce i świecie, organizując spotkania, konferencje, seminaria i panele dyskusyjne. Zwieńczeniem tej wędrówki jest dwudniowy kongres w krakowskim Centrum Kongresowym ICE Kraków. Open Eyes Economy Summit to inspirujące prelekcje, emocjonujące slam battles, a także mnóstwo wartościowych i pouczających dyskusji przeprowadzonych na korytarzach krakowskiego centrum kongresowego. To również spore grono znamienitych osobistości ze świata ekonomii i biznesu, jak również dziennikarstwa, sztuki, samorządu i organizacji pozarządowych, dzięki którym ta pobudzająca intelektualnie wymiana myśli jest możliwa.

Więcej na www.oees.pl