Tarkett

2020-12-01

 

Tarkett to firma, która od 1886 r. dostarcza klientom podłogi. Szeroka oferta ich wykładzin winylowych, kauczukowych, dywanowych, linoleów oraz paneli laminowanych i drewnianych sprzedawana jest obecnie w ponad 100 krajach z całego świata.

Z myślą o ochronie środowiska oraz zasobów naturalnych na całym świecie firma uruchomiła  program ReStart®, który wkrótce ruszy także w Polsce. Program skupia się na przetwarzaniu odpadów podłogowych i materiałów wtórnych w wysokiej jakości kompletnie nowe produkty. W 2018 roku firma wykorzystalła 134 000 ton surowców wtórnych, jako surowców, które stanowią 10% zakupionych surowców użytych do produkcji podłóg. Ich produkt HE Tapiflex zawiera od 21% do 30% surowców pochodzących z recyklingu.

Firma współpracuje także z innymi branżami:
- z firmą Aquafil, która zajmuje się recyklingiem odrzuconych sieci rybackich w ich dywanach
- w Holandii - z lokalnymi wodociągami, aby odzyskać pozostałości kredy z procesu uzdatniania wody wykorzystywanej do produkcji podkładu w płytkach dywanowych
- we Włoszech - z branżą motoryzacyjną, pozyskującą PVB z wycofanych z użycia przednich szyb samochodowych, który wykorzystywany jest do modułowych płytek elastycznych

Firma stawia sobie ambitne cele i je realizuje - w Europie, spośród 13 zakładów produkcyjnych Tarkett, 10 osiągnęło cel ograniczenia odpadów przemysłowych do zera.

Więcej o firmie: link